Wybierasz się na Alaskę i chcesz zrobić coś co uczyni Twój urlop niezapomnianym? Wychodzę na przeciw Twoim oczekiwaniom! Coraz popularniejsze stają się tutaj firmy, które zorganizują dla Ciebie przelot helikopterem do niezwykłych lokalizacji, a potem dadzą Ci się tam pobawić na rowerze górskim czy nartach! Brzmi fajnie?

Zacznijmy od opcji bardziej budżetowej. W zimowych miesiącach wraz z firmą Alaska Trail Guides możesz wybrać się śmigłowcem w stronę lodowca Knik. Do wyboru masz półdniową lub całodniową wyprawę, a cena za osobę zaczyna się od 350 $ – nienajgorzej jak na takie wrażenia, prawda? W cenie zawiera się opieka doświadczonego przewodnika, przelot z wyznaczonego punktu startowego do lodowca i z powrotem oraz w pełni wyposażony rower typu „Fat Bike”, który umożliwi Ci jazdę po lodzie. Wyloty odbywają się w każdą niedzielę w okresie zimowym. Nic tylko rezerwować! 🙂

Trochę głębiej do portfela zajrzeć musisz jeżeli marzy Ci się wyprawa nie z tej ziemi. Około 45 minut lotu od Anchorage znajduje się niesamowite miejsce – Tordrillo Mountain Lodge. Kompleks usytuowany jest na zupełnym odludziu i oferuje prywatny dostęp do jeziora Judd oraz rzeki Talachulitna, co w sezonie letnim przyciąga bogatszych turystów z całego świata. Z okna swojego apartamentu witać Cię codziennie będzie Denali oraz kilka aktywnych wulkanów. Przyjrzymy się nieco bliżej temu co oprócz tego czeka Cię na miejscu.

W tej odizolowanej lokalizacji czeka kilka fajnych udogodnień. Jacuzzi, sauna, szybki internet czy biblioteczka może niespecjalnie Cię jeszcze przekonują, ale co powiesz na profesjonalnych masażystów, mini-winnicę z dostępem do około 500 butelek wina czy profesjonalnych kucharzy, którzy spełnią Twoje kulinarne zachcianki. Jeżeli to wciąż za mało, to codziennie możesz korzystać tutaj z siłowni, lekcji jogi czy szlaków biegówkowych przygotowanych specjalnie dla Ciebie. Latem masz możliwość korzystać z kajaków, paddle board’ów, nart wodnych, rowerów czy najwyższej jakości sprzętu do wędkowania wraz z opieką instruktora. Jeżeli teren kompleksu to nadal dla Ciebie niewystarczająco to w pakiecie możesz uwzględnić codziennie wyprawy helikopterem do najlepszych lokalizacji pod jazdę rowerem górskim, heliskiing (jazdę na nartach poza trasą z miejsca, gdzie wysadzi Cię śmigłowiec), wędrówki czy cokolwiek innego sobie wymarzysz. Przekonałem Cię? Przejdźmy więc do ceny.

Właściciele biznesu, w tym Tommy Moe – dwukrotny medalista olimpijski (złoto w zjeździe i srebro w supergigancie w 1994 roku w Lillegammer) – sowicie, chociaż wydaje się, że dość uczciwie, wycenili usługi Tordrillo Mountain Lodge. Aby nie niepokoić Cię niczym po przylocie do Anchorage zostaniesz odebrany/-a przez prywatnego kierowcę, który odprowadzi Cię do pokoju w hotelu Captain Cook – jednym z najbardziej znanych hoteli w centrum miasta. Kolejnego dnia, czeka Cię widokowy przelot samolotem do serca gór Tordrillo, gdzie spędzisz kolejnych pięć, niezapomnianych nocy. Codziennie możesz wybrać się śmigłowcem na przygodę (a raczej przygody) swojego życia, zawsze będąc pod opieką doświadczonych przewodników. Oczywiście posiłki i inne udogodnienia wliczone są w cenę. Cena za 7-dniowy pakiet letni wynosi 12 000 dolarów od osoby. To co, lecisz? 🙂


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *