Jeśli tutaj zaglądasz, to istnieje duża szansa, że marzysz o wycieczce na Alaskę, a może nawet jesteś już na etapie planowania tej niezwykłej przygody.

Dziś, wraz ze zniesieniem wiz turystycznych, podróże do USA, a także na Alaskę, nie są już tak skomplikowane jak jeszcze kilkanaście lat temu. Dotyczy to także Europy, z której dziś dolecimy znacznie prościej nawet na sam koniec Ameryki – na legendarną Alaskę.

Otwierany od maja 2020 nowe trasy linii AA.

Bezpośrednie loty z Europy na Alaskę.

Jeżeli cenisz sobie komfort podróży i chcesz dostać się na Alaskę w najłatwiejszy dostępny sposób to najlepszym rozwiązaniem będzie wybór bezpośredniego lotu z Frankfurtu, które regularnie odbywają się w miesiącach letnich, czyli w najlepszym okresie do odwiedzin Alaski.

Linie, które na dzień dzisiejszy (2022) oferują takie połączenie to Condor oraz Eurowings.

Lot trwa około 12 godzin, w ciągu których dostaniesz się do Anchorage – największego miasta Alaski.

Ceny biletów w klasie ekonomicznej rozpoczynają się zazwyczaj od średnio 400$ w jedną stronę, chociaż zdarzają się także lepsze okazje.

Bezpośrednio do Anchorage w okresie letnim lata także Icelandair. Z Reykjaviku dostaniecie się na Alaskę w około 8-9 godzin. Ze względu na bardzo proste połączenia pomiędzy Polską a Islandią może okazać się, że to właśnie ten wybór będzie prostszy niż transport do niemieckiego Frankfurtu.

Warto porównać obie oferty.

Loty na Alaskę z przesiadkami.

Jeżeli długość podróży nie ma dla Ciebie znaczenia i lubisz koczowanie na lotniskach (żart) to dotarcie na Alaskę nie powinno być problemem.

Bezpośrednie loty do Anchorage rozpoczynają się zarówno z Chicago (liniami American Airlines), a także największych miast stanu Waszyngton, Arizona czy Kolorado (liniami Alaska Airlines). Wizytę na Alasce możecie w prosty sposób połączyć także z wycieczką na Hawaje czy z wycieczką do Kalifornii. Najczęstsze oraz często najtańsze połączenia z Anchorage znajdziecie z Seattle.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *