Wycieczki na Alaskę z polskim, lokalnym przewodnikiem.

alaska wycieczka przewodnik

Cześć! Tu Elizabeth i Damian, polsko-amerykańskie małżeństwo mieszkające w największym i najrzadziej zaludnionym stanie USA. Jesteśmy organizatorami prywatnych podróży do USA, jedynymi polskojęzycznymi przewodnikami po Alasce oraz autorami książki: „Alaska. Przystanek na krańcu świata„. Regularnie pojawiamy się w polskich mediach, gdzie opowiadamy o życiu na Alasce i promujemy jej niezwykłą historię i przyrodę. Cieszymy się, że myślicie o podróży na Alaskę – z wielką chęcią pomożemy Wam w spełnieniu tego marzenia.

Wycieczki na Alaskę (a także w inne części USA) zawsze „Szyjemy na Waszą Miarę”. Taka podróż dopasowana jest do Waszego budżetu, zainteresowań, terminu, a także marzeń, które chcielibyście spełnić. Wystarczy przesłać do nas informacje o ilości podróżujących, preferowanym terminie i oczekiwanym standardzie, a my stworzymy dla Was autorski i niepowtarzalny program zwiedzania Alaski wraz z wyceną. Zachęcamy do kontaktu.

Podróż Self-Drive, czyli samodzielna wycieczka na Alaskę

Jeżeli podróż z przewodnikiem nie jest dla Was priorytetem to wycieczka typu Self-Drive po Alasce będzie dla Was świetnym rozwiązaniem!

W sezonie letnim 2022 organizujemy liczne wyjazdy typu Self-Drive na Alaskę, które dostosowane są do budżetu, czasu urlopowego oraz marzeń naszych Gości. Zapisy na lato 2023 przyjmujemy już od jesieni 2022 roku. Wszystkich zainteresowanych podróżą bardzo prosimy o niezwlekanie z kontaktem – Alaska jest bardzo pożądanym kierunkiem, a jej popularność będzie w najbliższych latach tylko rosła. Duże zainteresowanie, ograniczona baza noclegowa i krótki sezon na Alasce sprawiają, że o rezerwacje trzeba zadbać na nawet 9-6 miesięcy przed podróżą.

Podczas takiej wycieczki samodzielnie realizujecie stworzony specjalnie dla Was program zwiedzania Alaski. My zajmiemy się rezerwacjami samochodu, noclegów, a także wybranych przez Was atrakcji. Przed podróżą otrzymacie także program zwiedzania dzień po dniu, mapę offline do nawigacji oraz inne materiały związane z podróżą. Podczas samodzielnej wycieczki na Alaskę możecie liczyć na lokalne wsparcie telefonicznie (angielskojęzyczne) w razie problemów.

Programy typu Self-Drive na Alaskę sugerujemy turystom indywidualnym, parom i małym grupom rodzinnym, które mają podstawy języka angielskiego oraz doświadczenie w samodzielnym podróżowaniu.

Nasze wycieczki Self-Drive wyceniamy zawsze na Waszą miarę i zgodnie z Waszymi preferencjami. Jesteśmy w stanie organizować wycieczki zarówno budżetowe (mając na uwadze, że Alaska to bardzo drogi kierunek), jak i wyjazdy z najwyższej półki. Wszystko zależy od Waszych potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu na kontakt@niceland.pl lub przez aplikację WhatsApp: +1 907 538 6217.

Wycieczki z przewodnikiem na Alaskę

Jesteśmy obecnie jedynym organizatorem turystyki na Alasce, który swoją ofertę kieruje do polskich turystów. Naszą największą zaletą jest oczywiście fakt, że mieszkamy na stałe na Alasce, przez co wszystkie organizowane przez nas wyprawy są autentyczne.

Ze względu na duże zainteresowanie Alaską zawiesiliśmy współpracę z polskimi biurami podróży. Podróżując z nami możecie być pewni, że Wasz wyjazd odbędzie się pod okiem lokalnego przewodnika. Nie podważamy umiejętności polskich pilotów wycieczek, którzy odwiedzają Alaskę raz czy dwa razy w roku – wierzymy jednak, że wyjazd z nami wyniesie Waszą podróż na wyższy poziom. Chcemy pokazać Wam Alaskę taką jaka jest w rzeczywistości.

Wszystkie wycieczki z przewodnikiem realizujemy na Wasze zamówienie. Są one dostosowane do Waszego terminu oraz budżetu. Są to zazwyczaj wyjazdy droższe, podczas których zabieramy gości na najbardziej ekscytujące atrakcje i korzystamy z najciekawszych zakwaterowań. Tego typu wyprawy planujemy zawsze z ponad półrocznym wyprzedzeniem.

Ponieważ jesteśmy jedynymi polskojęzycznymi przewodnikami mieszkającymi na Alasce, nasz kalendarz zapełnia się dość szybko. Przy zapisach decyduje więc kolejność zgłoszeń oraz decyzyjność. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i do wspólnej, niezapomnianej przygody.

Grupy otwarte na Alaskę

UWAGA: W sezonie 2022 nie planujemy organizacji żadnych dodatkowych otwartych grup. Organizujemy tylko wycieczki z przewodnikiem dla grup prywatnych oraz wycieczki typu Self-Drive.

Zajmujemy się również organizacją grup otwartych, do których można dopisać się indywidualnie (za dopłatą do pokoju „jedynka”, w parze czy w małej grupie. Wszystkie nasze grupy są bardzo kameralne, dzięki czemu wycieczka przebiega sprawnie, bezpiecznie i ze świetną komunikacją.

Przykładowe oferty wycieczek na Alaskę oraz do innych stanów Ameryki, a także programy podstawowych wypraw znajdują się na naszej stronie internetowej Niceland:

Przykładowy program: Wycieczka Alaska.

(Każdy program przygotowujemy na miarę)

Dzień 1:

Witajcie na Alasce! Oficjalnie rozpoczyna się nasza niezwykła przygoda. Spotykamy się na lotnisku w Anchorage w otoczeniu przepięknych gór Chugach. Zanim udacie się na zasłużony odpoczynek spotkamy się jeszcze przy lokalnym piwie i kolacji, gdzie omówimy plan działania na kolejne dni. Wspólnie wybierzemy się także na najpiękniejsze punkty widokowe w okolicy miasta. Nocleg w Anchorage – największym mieście Alaski.

Widok z punktu widokowego w Anchorage na Alasce - Wycieczka Alaska
łoś nieopodal Anchorage na Alasce - Wycieczka Alaska

Dzień 2:

Po śniadaniu wyruszamy na przygodę! Na poranny rozruch odwiedzimy kilka imponujących miejsc ukrytych wśród wysokich szczytów Gór Chugach. Przespacerujemy się nad jeziorem Eklutna oraz jeziorem Reflection, gdzie będziemy wypatrywać łosi. Odwiedzimy także przełęcz Hatcher i zajrzymy do opuszczonych budynków kopalni złota. Popołudniu odwiedzimy miasteczko Talkeetna, które było inspiracją dla serialu Przystanek Alaska. W tym urokliwym miasteczku wybierzemy się na spacer nad rzeką Susitna z widokiem na górę Denali, a następnie odwiedzimy lokalny browar. Nocleg w miasteczku Talkeetna.

 • Zainteresowani tego wieczoru wyruszą na niesamowity lot widokowy w kierunku najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali z możliwością lądowania na lodowcu (cena ok. 400$ od osoby).
Widok na góry Talkeetna na Alasce - Wycieczka Alaska
Widok na wysokie szczyty w okolicy Palmer na Alasce - Wycieczka Alaska

Wycieczka Alaska – Dzień 3:

Na śniadanie wybierzemy się do lokalnego Talkeetna Roadhouse – miejsca legendarnego wśród mieszkańców Alaski oraz wspinaczy, którzy przybywają na Alaskę aby zmierzyć się z górą Denali. Napijemy się porządnej kawy, porozmawiamy o wyprawach wysokogórskich, a także poszukamy śladów polskich wypraw. Odwiedzimy także lokalną fabrykę syropu klonowego i wybierzemy się na spacer po miejscowym lesie, gdzie regularnie obserwować można łosie. Po lunchu ruszamy w stronę Parku Narodowego Denali, a po drodze czekają nas liczne przystanki widokowe oraz wizyty w parkach stanowych. Wieczorna wspólna kolacja w świetnej lokalnej knajpie nieopodal parku narodowego. Nocleg u bram Denali National Park.

 • Jeżeli pogoda poprzedniego dnia nie sprzyjała lotom, tego dnia znów pojawia się okazja do lotu widokowego w kierunku Denali.
Widok na samolot lecący w kierunku góry Denali na Alasce - Wycieczka Alaska
Wycieczka Alaska - Łoś w górach na Alasce

Dzień 4:

Dziś eksplorujemy Park Narodowy Denali. Z samego rana wsiadamy na pokład specjalnych autokarów, które zabiorą nas daleko wgłąb parku. W ciągu tej 8 – 9 godzinnej wycieczki będziemy wypatrywać dzikich zwierząt, które chętnie wędrują nieopodal jedynej drogi. Trasa jest niezwykle malownicza, a liczne postoje sprzyjają fotografii. W Parku Narodowym Denali istnieją spore szanse na obserwację między innymi niedźwiedzi grizzly, łosi, karibu, susłogonów arktycznych, kóz górskich, owiec górskich czy nawet wilków. Przy dobrej pogodzie ukaże nam się również majestat najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali. Po powrocie wizyta przy replice „Magicznego Busa”, znanego z książki i filmu „Wszystko za życie”. Drugi nocleg w okolicy Parku Narodowego Denali.

Droga wgłąb parku narodowego Denali - Wycieczka Alaska
Wycieczka Alaska - Park Denali
Niedźwiedź grizzly w parku narodowym Denali

Dzień 5:

Po śniadaniu i wizycie w okolicy parku wyruszymy na północ – do Fairbanks – stolicy alaskańskiego Interioru. Po drodze liczne postoje widokowe i fotograficzne, a także dłuższy przystanek w miasteczku Nenana, gdzie poznamy kilka interesujących historii. W Fairbanks zajrzymy do Muzeum Północy i obejrzymy oryginalny „Bus 142” znany z historii z książki i filmu „Wszystko za życie”. Przespacerujemy się także po Parku Pionierów, gdzie lepiej poznamy historię alaskańskich gorączek złota, a także spróbujemy własnych sił w płukaniu tego cennego kruszcu. Latem w Fairbanks słońce praktycznie nie zachodzi, a pięknymi wieczornymi kolorami zachwycimy się nad rzeką Chena. Nocleg w Fairbanks.

 • Grupy jesienne (wrzesień) będą miały także szansę na obserwację zorzy polarnej. Wszystko zależy od warunków (Wycieczka Alaska).
karibu w górach Alaski - Wycieczka Alaska
Kopia wraku Magicznego Busa na Alasce, znana z filmu Into the Wild

 Wycieczka Alaska – Dzień 6:

Wczesnym porankiem wyruszymy w długą trasę! Podróżować będziemy wzdłuż słynnego Ropociągu Trans-Alaska, który poprowadzi nas aż do naszego celu – miejscowości Valdez. Na trasie czeka nas jednak mnóstwo przystanków i atrakcji. Widoki, które rozciągają się podczas przejazdu przez góry Alaska na długo zapadają w pamięć. Tego dnia obserwować będziemy liczne lodowce, kolejne szczyty górskie i rwące rzeki. Jak zawsze wypatrywać będziemy także zwierząt – w tym karibu, niedźwiedzi, łosi czy nawet bizonów! Po lunchu zaczną powoli ukazywać nam się kolejne pasma, w tym wulkaniczne góry Parku Narodowego Wrangla – Świętego Eliasza. Na tym jednak nie koniec. Ostatnia godzina trasy to zapierające widoki z Przełęczy Thompsona, a także spacer do lodowca Worthington i przejazd kanionem Keystone, w którym spływają dziesiątki malowniczych wodospadów. W Valdez czeka nas urokliwa kolacja z widokiem na ocean, gdzie wypatrywać będziemy lwów morskich, wydr, fok, a może nawet niedźwiedzi. Co za dzień!

Widok na port w miasteczku Valdez na Alasce. Wycieczka Alaska
Widok na przełęcz Thompsona na Alasce.
Malownicza trasa podczas wycieczki na Alaskę

Dzień 7:

To kolejny dzień z niesamowicie malowniczym, dłuższym przejazdem. Po śniadaniu, zanim wyruszymy na trasę, odwiedzimy jeszcze lokalne jezioro, gdzie dryfują masywne kry lodowe. Na drodze Glenn Highway, którą Elizabeth określa najpiękniejszą trasą Alaski, czekają nas liczne przystanki z zapierającymi dech w piersiach widokami. Podczas przejazdu pomiędzy górami Chugach i górami Talkeetna towarzyszyć nam będą kolejne lodowce, niekończące się połacie tundry oraz borealne lasy. Sprawdzimy także swoim sił w poszukiwaniu jagód, które chętnie zbierają tu lokalni mieszkańcy. Odwiedzimy także lodowiec Matanuska, gdzie przespacerujemy się pod jego czoło. Wspólna kolacja. Nocleg zaplanowany w okolicy Anchorage.

wycieczka Alaska na lodowiec Matanuska

Dzień 8: 

Dziś nie zwalniamy tempa, choć przesiadamy się z samochodu na pokład pociągu Alaska Railroad. Wyruszymy najpiękniejszą trasą kolejową Alaski poprowadzoną w otoczeniu oceanu, lodowców, gór i jezior. W Seward czeka nas przerwa na lunch, po której wyruszymy w rejs po wodach Parku Narodowego Kenai Fjords. Głównym celem wycieczki będzie obserwacja wielorybów, które licznie pojawiają się w zatoce w okresie letnim. Oprócz tego zachwycać będziemy się także schodzącymi wprost do oceanu lodowcami, kolejnymi odizolowanymi wysepkami, a także wypatrywać będziemy wydr, lwów morskich oraz maskonurów. Wieczorem wspólna kolacja nad oceanem oraz wizyta na jednej z nieco ukrytych plaż, którą wyjątkowo cenią sobie miejscowi. Nocleg w Seward lub okolicy.

Wycieczka Alaska kajakami po zatoce Zmartwychwstania
obserwacja wielorybów podczas rejsu na Alasce

Wycieczka Alaska – Dzień 9:

Po pożywnym śniadaniu i kawie wyruszymy na godzinną wędrówkę w kierunku lodowca Exit na terenie Parku Narodowego Kenai Fjords. W dalszej części dnia odwiedzimy także miasteczko Cooper Landing, gdzie wybierzemy się na spacer nad jeziorem Kenai i rzeką Kenai. Po lunchu dojedziemy także do lodowcowego jeziora Skilak, gdzie wśród drzew wypatrywać będziemy niedźwiedzi czarnych. W drugiej części dnia czeka nas przepiękna trasa do miasteczka Homer oraz liczne postoje widokowe nad oceanem. Nocleg w Homer.

lodowiec Exit na Alasce w Parku Kenai Fjords i różowe kwiaty
Obserwacja niedźwiedzia na rzece Kenai na Alasce z małej łódki

Dzień 10:

Dziś zostajemy w Homer, ponieważ to jedno z najbardziej urokliwym miasteczek naszego stanu. Po pożywnym śniadaniu wyruszymy na rejs wodami Zatoki Kachemak, podczas którego zachwycimy się lokalną dziką przyrodą, a także odwiedzimy odizolowane miasteczko Seldovia. Popołudnie spędzimy na spokojnych spacerach po najpiękniejszych plażach, a także na wizytach u miejscowych artystów. Odwiedzimy także lokalny browar, poznamy niezwykłą historię Półwyspu Kenai, a także spróbujemy świeżego halibuta nas samym oceanem.

Widok na miasteczko Homer na Alasce
Widok na okolice Homer na Alasce - Wycieczka Alaska
 • Zainteresowani tego dnia wybiorą się na półdniową wyprawę na oglądanie niedźwiedzi brunatnych. Przelot odbywa się małymi samolotami z lokalnym przewodnikiem do Parku Narodowego Katmai lub Parku Narodowego Lake Clark (koszt ok. 850$ od osoby).
Obserwacja niedźwiedzi brunatnych na Alasce

Dzień 11:

Nasza Wycieczka Alaska powoli dobiega końca i pora wracać już w kierunku punktu startowego wycieczki – do Anchorage. Nie zabraknie jednak licznych przystanków. Odwiedzimy wioskę Ninilchik z interesującą historią mieszkańców. Znajdziemy czas na spokojny spacer w okolicy jeziora Portage, gdzie przyjrzymy się kolejnym lodowcom. Odwiedzimy także miasteczko Girdwood, gdzie kolejką wjedziemy na lokalny szczyt, z którego roztaczają się niesamowite widoki na ocean oraz góry. Odwiedzimy miejscowy browar, pogadamy z mieszkańcami i po raz kolejny zachwycimy się niezwykłą przyrodą Alaski. Wieczorny przejazd do Anchorage, gdzie spędzimy ostatnią noc i wybierzemy się na pożegnalną kolację.

Orzeł nad oceanem na Alasce.
Widok na góry Chugach na Alasce.

Dzień 12:

Ostatniego dnia czeka nas wspólne śniadanie. W zależności od godziny wylotu wybierzemy się jeszcze na spacer po mieście oraz zajrzymy do sklepików, gdzie będzie można zakupić autentyczne, jakościowe pamiątki z Alaski. Wyjazd na lotnisko oraz pożegnanie. Wycieczka Alaska dobiegła końca, a my (mamy nadzieję) widzimy się w innych częściach USA!

Wycieczka Alaska – dni dodatkowe.

Powyższy program to tylko podstawowa propozycja wycieczki na Alaskę. Specjalizujemy się w programach na Waszą miarę, dlatego chętnie dopasujemy go do Waszych preferencji. Program mogą być zarówno skrócone jak i wydłużone, a także wzbogacone o:

 • dodatkowe wędrówki górskie,
 • dodatkowe możliwości obserwacji niedźwiedzi grizzly,
 • wizytę ponad Kołem Podbiegunowym,
 • wycieczkę kajakami po jeziorze lub oceanie,
 • wizytę w Parku Narodowym Wrangla – Świętego Eliasza (+ 3 dni),
 • wizytę na Alasce południowo-wschodniej (min. + 3 dni)
 • rejs nad wybrzeżem Alaski (min. + 7 dni).

Więcej o wycieczkach na Alaskę.

Jeżeli chcesz dołączyć do organizowanej przez nas wycieczki na Alaskę lub otrzymać Program Szyty na Miarę – napisz do nas.

Więcej informacji na temat wypraw na Alaskę, dodatkowe programy zwiedzania Alaski oraz innych części Ameryki, a także przykładowe ceny wycieczek znajdziesz na: Niceland.

Zapisz się do naszego newslettera – wysyłam go maksymalnie raz w miesiącu i otrzymasz ode mnie najświeższe wiadomości z Alaski, informacje o nadchodzących wyjazdach oraz aktualne zdjęcia ze stanu.

Wpisz swój adres e-mail (góra rubryka) oraz imię (dolna rubryka).