Wycieczki na Alaskę z polskim, lokalnym przewodnikiem.

Przewodnik Damian Hadaś Wycieczka Alaska

Wycieczki na Alaskę i do USA tworzymy przede wszystkim na miarę. Takie wyprawy dopasowane są do Waszego budżetu, zainteresowań, terminu, a także marzeń, które chcielibyście spełnić. 

Organizujemy także grupy otwarte, do których można dopisać się indywidualnie, w parze czy małej grupie. Wszystkie nasze grupy są  kameralne, dzięki czemu wycieczka przebiega sprawnie, bezpiecznie i ze świetną komunikacją. To dla nas priorytet!

Przykładowe oferty wycieczek na Alaskę oraz do innych stanów Ameryki, a także programy podstawowych wypraw znajdują się na naszej stronie internetowej Niceland:

Przykładowy program: Wycieczka Alaska.

(Proszę pamiętać, że każdy program przygotowuję na Państwa miarę, dlatego zachęcam do kontaktu).

Dzień 1:

Witajcie na Alasce! Oficjalnie rozpoczyna się nasza niezwykła przygoda. Spotykamy się na lotnisku w Anchorage w otoczeniu przepięknych gór Chugach. Zanim udacie się na zasłużony odpoczynek spotkamy się jeszcze przy lokalnym piwie i kolacji, gdzie omówimy plan działania na kolejne dni. Wspólnie wybierzemy się także na najpiękniejsze punkty widokowe w okolicy miasta. Nocleg w Anchorage – największym mieście Alaski.

Widok z punktu widokowego w Anchorage na Alasce - Wycieczka Alaska
łoś nieopodal Anchorage na Alasce - Wycieczka Alaska

Dzień 2:

Po śniadaniu wyruszamy na przygodę! Na poranny rozruch odwiedzimy kilka imponujących miejsc ukrytych wśród wysokich szczytów Gór Chugach. Przespacerujemy się nad jeziorem Eklutna oraz jeziorem Reflection, gdzie będziemy wypatrywać łosi. Odwiedzimy także przełęcz Hatcher i zajrzymy do opuszczonych budynków kopalni złota. Popołudniu odwiedzimy miasteczko Talkeetna, które było inspiracją dla serialu Przystanek Alaska. W tym urokliwym miasteczku wybierzemy się na spacer nad rzeką Susitna z widokiem na górę Denali, a następnie odwiedzimy lokalny browar. Nocleg w miasteczku Talkeetna.

 • Zainteresowani tego wieczoru wyruszą na niesamowity lot widokowy w kierunku najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali z możliwością lądowania na lodowcu (cena ok. 400$ od osoby).
Widok na góry Talkeetna na Alasce - Wycieczka Alaska
Widok na wysokie szczyty w okolicy Palmer na Alasce - Wycieczka Alaska

Wycieczka Alaska – Dzień 3:

Na śniadanie wybierzemy się do lokalnego Talkeetna Roadhouse – miejsca legendarnego wśród mieszkańców Alaski oraz wspinaczy, którzy przybywają na Alaskę aby zmierzyć się z górą Denali. Napijemy się porządnej kawy, porozmawiamy o wyprawach wysokogórskich, a także poszukamy śladów polskich wypraw. Odwiedzimy także lokalną fabrykę syropu klonowego i wybierzemy się na spacer po miejscowym lesie, gdzie regularnie obserwować można łosie. Po lunchu ruszamy w stronę Parku Narodowego Denali, a po drodze czekają nas liczne przystanki widokowe oraz wizyty w parkach stanowych. Wieczorna wspólna kolacja w świetnej lokalnej knajpie nieopodal parku narodowego. Nocleg u bram Denali National Park.

 • Jeżeli pogoda poprzedniego dnia nie sprzyjała lotom, tego dnia znów pojawia się okazja do lotu widokowego w kierunku Denali.
Widok na samolot lecący w kierunku góry Denali na Alasce - Wycieczka Alaska
Wycieczka Alaska - Łoś w górach na Alasce

Dzień 4:

Dziś eksplorujemy Park Narodowy Denali. Z samego rana wsiadamy na pokład specjalnych autokarów, które zabiorą nas daleko wgłąb parku. W ciągu tej 8 – 9 godzinnej wycieczki będziemy wypatrywać dzikich zwierząt, które chętnie wędrują nieopodal jedynej drogi. Trasa jest niezwykle malownicza, a liczne postoje sprzyjają fotografii. W Parku Narodowym Denali istnieją spore szanse na obserwację między innymi niedźwiedzi grizzly, łosi, karibu, susłogonów arktycznych, kóz górskich, owiec górskich czy nawet wilków. Przy dobrej pogodzie ukaże nam się również majestat najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali. Po powrocie wizyta przy replice „Magicznego Busa”, znanego z książki i filmu „Wszystko za życie”. Drugi nocleg w okolicy Parku Narodowego Denali.

Droga wgłąb parku narodowego Denali - Wycieczka Alaska
Wycieczka Alaska - Park Denali
Niedźwiedź grizzly w parku narodowym Denali

Dzień 5:

Po śniadaniu i wizycie w okolicy parku wyruszymy na północ – do Fairbanks – stolicy alaskańskiego Interioru. Po drodze liczne postoje widokowe i fotograficzne, a także dłuższy przystanek w miasteczku Nenana, gdzie poznamy kilka interesujących historii. W Fairbanks zajrzymy do Muzeum Północy i obejrzymy oryginalny „Bus 142” znany z historii z książki i filmu „Wszystko za życie”. Przespacerujemy się także po Parku Pionierów, gdzie lepiej poznamy historię alaskańskich gorączek złota, a także spróbujemy własnych sił w płukaniu tego cennego kruszcu. Latem w Fairbanks słońce praktycznie nie zachodzi, a pięknymi wieczornymi kolorami zachwycimy się nad rzeką Chena. Nocleg w Fairbanks.

 • Grupy jesienne (wrzesień) będą miały także szansę na obserwację zorzy polarnej. Wszystko zależy od warunków (Wycieczka Alaska).
karibu w górach Alaski - Wycieczka Alaska
Kopia wraku Magicznego Busa na Alasce, znana z filmu Into the Wild

 Wycieczka Alaska – Dzień 6:

Wczesnym porankiem wyruszymy w długą trasę! Podróżować będziemy wzdłuż słynnego Ropociągu Trans-Alaska, który poprowadzi nas aż do naszego celu – miejscowości Valdez. Na trasie czeka nas jednak mnóstwo przystanków i atrakcji. Widoki, które rozciągają się podczas przejazdu przez góry Alaska na długo zapadają w pamięć. Tego dnia obserwować będziemy liczne lodowce, kolejne szczyty górskie i rwące rzeki. Jak zawsze wypatrywać będziemy także zwierząt – w tym karibu, niedźwiedzi, łosi czy nawet bizonów! Po lunchu zaczną powoli ukazywać nam się kolejne pasma, w tym wulkaniczne góry Parku Narodowego Wrangla – Świętego Eliasza. Na tym jednak nie koniec. Ostatnia godzina trasy to zapierające widoki z Przełęczy Thompsona, a także spacer do lodowca Worthington i przejazd kanionem Keystone, w którym spływają dziesiątki malowniczych wodospadów. W Valdez czeka nas urokliwa kolacja z widokiem na ocean, gdzie wypatrywać będziemy lwów morskich, wydr, fok, a może nawet niedźwiedzi. Co za dzień!

Widok na port w miasteczku Valdez na Alasce. Wycieczka Alaska
Widok na przełęcz Thompsona na Alasce.
Malownicza trasa podczas wycieczki na Alaskę

Dzień 7:

To kolejny dzień z niesamowicie malowniczym, dłuższym przejazdem. Po śniadaniu, zanim wyruszymy na trasę, odwiedzimy jeszcze lokalne jezioro, gdzie dryfują masywne kry lodowe. Na drodze Glenn Highway, którą Elizabeth określa najpiękniejszą trasą Alaski, czekają nas liczne przystanki z zapierającymi dech w piersiach widokami. Podczas przejazdu pomiędzy górami Chugach i górami Talkeetna towarzyszyć nam będą kolejne lodowce, niekończące się połacie tundry oraz borealne lasy. Sprawdzimy także swoim sił w poszukiwaniu jagód, które chętnie zbierają tu lokalni mieszkańcy. Odwiedzimy także lodowiec Matanuska, gdzie przespacerujemy się pod jego czoło. Wspólna kolacja. Nocleg zaplanowany w okolicy Anchorage.

wycieczka Alaska na lodowiec Matanuska

Dzień 8: 

Dziś nie zwalniamy tempa, choć przesiadamy się z samochodu na pokład pociągu Alaska Railroad. Wyruszymy najpiękniejszą trasą kolejową Alaski poprowadzoną w otoczeniu oceanu, lodowców, gór i jezior. W Seward czeka nas przerwa na lunch, po której wyruszymy w rejs po wodach Parku Narodowego Kenai Fjords. Głównym celem wycieczki będzie obserwacja wielorybów, które licznie pojawiają się w zatoce w okresie letnim. Oprócz tego zachwycać będziemy się także schodzącymi wprost do oceanu lodowcami, kolejnymi odizolowanymi wysepkami, a także wypatrywać będziemy wydr, lwów morskich oraz maskonurów. Wieczorem wspólna kolacja nad oceanem oraz wizyta na jednej z nieco ukrytych plaż, którą wyjątkowo cenią sobie miejscowi. Nocleg w Seward lub okolicy.

Wycieczka Alaska kajakami po zatoce Zmartwychwstania
obserwacja wielorybów podczas rejsu na Alasce

Wycieczka Alaska – Dzień 9:

Po pożywnym śniadaniu i kawie wyruszymy na godzinną wędrówkę w kierunku lodowca Exit na terenie Parku Narodowego Kenai Fjords. W dalszej części dnia odwiedzimy także miasteczko Cooper Landing, gdzie wybierzemy się na spacer nad jeziorem Kenai i rzeką Kenai. Po lunchu dojedziemy także do lodowcowego jeziora Skilak, gdzie wśród drzew wypatrywać będziemy niedźwiedzi czarnych. W drugiej części dnia czeka nas przepiękna trasa do miasteczka Homer oraz liczne postoje widokowe nad oceanem. Nocleg w Homer.

lodowiec Exit na Alasce w Parku Kenai Fjords i różowe kwiaty
Obserwacja niedźwiedzia na rzece Kenai na Alasce z małej łódki

Dzień 10:

Dziś zostajemy w Homer, ponieważ to jedno z najbardziej urokliwym miasteczek naszego stanu. Po pożywnym śniadaniu wyruszymy na rejs wodami Zatoki Kachemak, podczas którego zachwycimy się lokalną dziką przyrodą, a także odwiedzimy odizolowane miasteczko Seldovia. Popołudnie spędzimy na spokojnych spacerach po najpiękniejszych plażach, a także na wizytach u miejscowych artystów. Odwiedzimy także lokalny browar, poznamy niezwykłą historię Półwyspu Kenai, a także spróbujemy świeżego halibuta nas samym oceanem.

Widok na miasteczko Homer na Alasce
Widok na okolice Homer na Alasce - Wycieczka Alaska
 • Zainteresowani tego dnia wybiorą się na półdniową wyprawę na oglądanie niedźwiedzi brunatnych. Przelot odbywa się małymi samolotami z lokalnym przewodnikiem do Parku Narodowego Katmai lub Parku Narodowego Lake Clark (koszt ok. 850$ od osoby).
Obserwacja niedźwiedzi brunatnych na Alasce

Dzień 11:

Nasza Wycieczka Alaska powoli dobiega końca i pora wracać już w kierunku punktu startowego wycieczki – do Anchorage. Nie zabraknie jednak licznych przystanków. Odwiedzimy wioskę Ninilchik z interesującą historią mieszkańców. Znajdziemy czas na spokojny spacer w okolicy jeziora Portage, gdzie przyjrzymy się kolejnym lodowcom. Odwiedzimy także miasteczko Girdwood, gdzie kolejką wjedziemy na lokalny szczyt, z którego roztaczają się niesamowite widoki na ocean oraz góry. Odwiedzimy miejscowy browar, pogadamy z mieszkańcami i po raz kolejny zachwycimy się niezwykłą przyrodą Alaski. Wieczorny przejazd do Anchorage, gdzie spędzimy ostatnią noc i wybierzemy się na pożegnalną kolację.

Orzeł nad oceanem na Alasce.
Widok na góry Chugach na Alasce.

Dzień 12:

Ostatniego dnia czeka nas wspólne śniadanie. W zależności od godziny wylotu wybierzemy się jeszcze na spacer po mieście oraz zajrzymy do sklepików, gdzie będzie można zakupić autentyczne, jakościowe pamiątki z Alaski. Wyjazd na lotnisko oraz pożegnanie. Wycieczka Alaska dobiegła końca, a my (mamy nadzieję) widzimy się w innych częściach USA!

Wycieczka Alaska – dni dodatkowe.

Powyższy program to tylko podstawowa propozycja wycieczki na Alaskę. Specjalizujemy się w programach na Waszą miarę, dlatego chętnie dopasujemy go do Waszych preferencji. Program mogą być zarówno skrócone jak i wydłużone, a także wzbogacone o:

 • dodatkowe wędrówki górskie,
 • dodatkowe możliwości obserwacji niedźwiedzi grizzly,
 • wizytę ponad Kołem Podbiegunowym,
 • wycieczkę kajakami po jeziorze lub oceanie,
 • wizytę w Parku Narodowym Wrangla – Świętego Eliasza (+ 3 dni),
 • wizytę na Alasce południowo-wschodniej (min. + 3 dni)
 • rejs nad wybrzeżem Alaski (min. + 7 dni).

Więcej o wycieczkach na Alaskę.

Jeżeli chcesz dołączyć do organizowanej przez nas wycieczki na Alaskę lub otrzymać Program Szyty na Miarę – napisz do nas.

Więcej informacji na temat wypraw na Alaskę, dodatkowe programy zwiedzania Alaski oraz innych części Ameryki, a także przykładowe ceny wycieczek znajdziesz na: Niceland.

Zapisz się do naszego newslettera – wysyłam go maksymalnie raz w miesiącu i otrzymasz ode mnie najświeższe wiadomości z Alaski, informacje o nadchodzących wyjazdach oraz aktualne zdjęcia ze stanu.

Wpisz swój adres e-mail (góra rubryka) oraz imię (dolna rubryka).