Kim jesteśmy? 

Nazywam się Damian Hadaś, pochodzę z Wałbrzycha i z wykształcenia jestem inżynierem środowiska. Swoje naturalne środowisko znalazłem jednak w zupełnie innej branży i po kilku inspirujących podróżach zająłem się organizacją wycieczek pod nazwą Niceland. Po pięknych latach spędzonych na szlakach Islandii, Norwegii, Nowej Zelandii czy Nepalu, moje życie nabrało nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń i od 2016 roku związany jestem z Alaską, która dziś jest już moim domem. Razem z Elizabeth – moją żoną, która urodziła i wychowała się właśnie na Alasce – zajmujemy się organizacją prywatnych wycieczek i wypraw po największym stanie USA oraz po innych częściach Stanów Zjednoczonych.

Jestem także autorem książki „Alaska. Przystanek na krańcu świata„, która jest dostępna w polskich księgarniach od października 2021 roku. Moje artykuły oraz zdjęcia regularnie pojawiają się na platformach Onet, Wirtualna Polska czy Na Temat, a także w magazynach i gazetach National Geographic Polska, Angora czy Zwierciadło. Chętnie uczestniczę także w licznych audycjach radiowych i podcastach, gdzie przybliżam słuchaczom życie na Alasce. 

Wycieczki do USA z polskim przewodnikiem.

Prowadzimy firmę Niceland Travel LLC organizującą wycieczki po Alasce, a także po innych częściach Ameryki. Współpracujemy zarówno z polskimi, jak i amerykańskimi organizatorami turystyki, ale przede wszystkim pasjonujemy się tworzeniem wypraw pod preferencje naszych Gości. Naszym celem jest organizacja wycieczek Szytych na Miarę. 

Wartościowe kontakty w USA oraz liczne podróże sprawiły, że organizujemy także prywatne wycieczki na Hawaje, wycieczki po Parkach Narodowych USA oraz wycieczki do Kalifornii. Zdarza się też, że wracamy również na Islandię, która wciąż ma specjalne miejsce w naszych sercach.

Promujemy turystykę zrównoważoną, której celem jest organizacja wspaniałych wycieczek dla naszych Gości, a także troska o przyrodę oraz lokalne społeczności. Wszystkie nasze wycieczki na Alaskę i do USA nastawione są na aktywne zwiedzanie i maksymalizację czasu spędzonego wśród przyrody. Chcemy wyruszyć z Wami na szlaki, bezpiecznie obserwować dzikie zwierzęta, a także poznać lokalną kuchnię i ludzi.

Razem z Elizabeth prowadzimy również projekt pod nazwą Key To Poland, którym promujemy Polskę jako atrakcyjny kierunek dla turystów z Ameryki.

Dlaczego mieszkamy na Alasce?

Ta niezwykła kraina była w obrębie moich podróżniczych marzeń odkąd byłem nastolatkiem. Nigdy nie planowałem jednak, że tak potoczy się moje życie i że kilkanaście lat później przeprowadzę się właśnie na Alaskę.

Elizabeth urodziła się i wychowała na Alasce i to właśnie tutaj planujemy spędzić naszą najbliższą przyszłość. W każdej wolnej chwili wciąż eksplorujemy ten niezwykły stan, chodzimy na szlaki, odkrywamy ciekawe historie i zawieramy nowe kontakty. Wszystkie te doświadczenia chcemy dzielić razem z Wami, dlatego zapraszamy na wspólną podróż na Alaskę i do Ameryki.

Do zobaczenia na Alasce!

alaska wycieczka przewodnik