Kim jesteśmy? 

Nazywam się Damian Hadaś, pochodzę z Wałbrzycha i z wykształcenia jestem inżynierem środowiska. Swoje naturalne środowisko znalazłem jednak w zupełnie innej branży i po kilku inspirujących podróżach zająłem się organizacją wycieczek pod nazwą Niceland. Po pięknych latach spędzonych na szlakach Islandii, Norwegii, Nowej Zelandii czy Nepalu, moje życie nabrało nieoczekiwanego zwrotu wydarzeń i od 2016 roku związany jestem z Alaską, która dziś jest już oficjalnie moim domem. Razem z Elizabeth – dziś już moją żoną – która urodziła i wychowała się właśnie na Alasce, zajmujemy się organizacją wycieczek i wypraw na zamówienie po największym stanie USA oraz po innych częściach Stanów Zjednoczonych.

Wycieczki do USA z polskim przewodnikiem.

Na Alasce prowadzimy firmę turystyczną Niceland organizującą wycieczki po naszym wyjątkowym stanie, a także po innych częściach Ameryki. Współpracujemy zarówno z polskimi, jak i amerykańskimi organizatorami turystyki, ale przede wszystkim pasjonujemy się tworzeniem wypraw pod preferencje Gości. Naszym celem jest organizacja wycieczek, które spełnią Wasze marzenia.

Wartościowe kontakty w Ameryce oraz liczne podróże sprawiły, że dziś organizujemy także wycieczki na Hawaje, wycieczki po Parkach Narodowych USA oraz wycieczki do Kalifornii. Zdarza się też, że wracamy również na Islandię, która ma specjalne miejsce w naszych sercach.

Promujemy turystykę zrównoważoną, której celem jest organizacja wspaniałych wycieczek dla naszych Gości, a także troska o przyrodę oraz lokalne społeczności. Wszystkie nasze wycieczki na Alaskę i do USA nastawione są na aktywne zwiedzanie i maksymalizację czasu spędzonego wśród przyrody. Chcemy wyruszyć z Wami na szlaki, bezpiecznie obserwować dzikie zwierzęta, a także poznać lokalnych ludzi.

Razem z Elizabeth prowadzimy również nowy projekt pod nazwą Key To Poland, którym promujemy Polskę jako atrakcyjny kierunek dla turystów z Ameryki.

Dlaczego mieszkamy na Alasce?

Ta niezwykła kraina była w obrębie moich podróżniczych marzeń odkąd byłem nastolatkiem. Nigdy nie planowałem jednak, że tak potoczy się moje życie i że kilkanaście lat później przeprowadzę się właśnie na Alaskę.

Elizabeth urodziła się i wychowała na Alasce i to właśnie tutaj planujemy spędzić naszą najbliższą przyszłość. W każdej wolnej chwili wciąż eksplorujemy ten niezwykły stan, chodzimy na szlaki, odkrywamy ciekawe historie i zawieramy nowe kontakty. Wszystkie te doświadczenia chcemy dzielić razem z Wami, dlatego zapraszamy na wspólną podróż na Alaskę i do Ameryki.

Do zobaczenia!

Zapisz się do naszego Newslettera o Alasce

Maksymalnie raz w miesiącu otrzymasz od nasz świeże zdjęcia prosto z Alaski, informacje o nowym wpisach na blogu czy powiadomienia o nadchodzących wyprawach na Alaskę i do USA. Do usłyszenia!