Dzień dobry! Nazywam się Damian Hadaś i od trzech lat związany jestem z Alaską, a od pewnego czasu mam przyjemność nazywać ją swoim nowym domem.

Początki.

Pomimo mojego inżynierskiego wykształcenia, przez ostatnich kilka lat prowadziłem w Polsce małe, butikowe biuro podróży Niceland, zajmujące się organizacją różnego charakteru wycieczek na Islandię i do innych krajów Skandynawii. Islandia jest mi bardzo bliska już od 2012 roku, kiedy to zbiegiem wielu okoliczności udało mi się znaleźć kilkumiesięczną pracę w przepięknym, położonym nad oceanem, miasteczku Vik. Przez trzy kolejne lata regularnie na Islandię wracałem, głównie ze względu na wielki apetyt odkrywania tej niezwykłej wyspy. W wyniku czasu spędzonego na podróżowaniu zbudowałem sieć kontaktów i zyskałem wiedzę oraz doświadczenie, które zaowocowało pierwszymi zleceniami od polskich biur podróży.

Na własny rachunek.

Już po kilku miesiącach pracy zdałem sobie sprawę, że moja znajomość Islandii daje mi dużą przewagę nad innymi organizatorami, którzy „produkują” oferty wycieczek na cały świat. Pierwsi Goście, którzy zaufali moim usługom, utwierdzili mnie w przekonaniu, że w Polsce znajduje się grupa podróżników, która potrafi docenić specjalistę – przewodnika. Od tego czasu zorganizowałem i poprowadziłem kilkadziesiąt wycieczek, nie tylko na Islandię, o charakterze fotograficznym, przygodowym, aktywnym, a także firmowym. Chociaż wyjazdy autokarowe są dla firm najbardziej opłacalne, to od początku moim założeniem – którego wciąż chcę się trzymać -jest utrzymanie kameralnego charakteru grupy. To pozwala mi budować autentyczne relacje z Gośćmi, a także zawierać przyjaźnie wśród Uczestników. Mam ten przywilej, że każdą z podróżujących ze mną osób, mogę poznać jeszcze przed rozpoczęciem naszej wyprawy – czy to drogą telefoniczną, mailową czy w cztery oczy. Myślę, że to właśnie to, oprócz bycia specjalistą w swojej dziedzinie, zdecydowanie wyróżnia mnie na polskim rynku. Olbrzymią satysfakcję daje mi wykonywanie swojej pracy na najwyższym poziomie pomimo małego rozmiaru firmy.

Przeprowadzka na Alaskę.

Myśl o pracy w turystyce po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych wywoływała u mnie początkowo dużo nerwowości, ale głód pilotowania i organizacji wycieczek był silniejszy. Pierwsze zapytania znających mnie Gości sprawiły, że w głowie zakiełkowała myśl o ponownym stworzeniu „czegoś swojego”.

Najlepsze wycieczki na Alaskę.

Mam ten przywilej mieszkać w jednym miejsc, które zawsze rozbudzają wyobraźnię podróżników. Ja również bardzo szybko zakochałem się w Alasce, przez co kilka ostatnich miesięcy spędziłem na intensywnym podróżowaniu po tym największym stanie USA. Po raz kolejny udało mi się zbudować cenne znajomości, poznać lokalny rynek, zapotrzebowanie i możliwości. Efektem tego, oprócz pięknych wspomnień, jest zarówno strona internetowa Kierunek Alaska, jak i programy wyjazdów, które prezentuję na www.niceland.pl. Jako doświadczony pilot wyjazdów już teraz współpracuję z polskimi biurami podróży, a także organizatorami turystyki z Chicago. Skupiam się jednak na organizacji własnych wycieczek na Alaskę, bo to daje mi zdecydowanie najwięcej satysfakcji. Każdy z wyjazdów może być do Państwa całkowicie dopasowany, zarówno pod względem budżetu, możliwości urlopowych jak i atrakcji. Jestem zawsze otwarty na przygodę, nowe wyzwania, a do swojej pracy podchodzę rzetelnie, odpowiedzialnie i szczerze. Referencje organizowanych przeze mnie wycieczek znajdą Państwo na stronie internetowej Niceland oraz na Facebooku.

Kierunek nie-tylko-Alaska. Polski przewodnik w USA.

Kolejnym krokiem, nad którym pracuję w tej chwili jest rozszerzenie oferty na inne stany USA. Na pierwszy rzut idą Hawaje, które dla wszystkich na Alasce, są stanem „partnerskim” – nieco odizolowanym pod względem lokalizacji. Hawaje są magiczne i oprócz pięknej pogody czy plaż kryją w sobie niesamowite tajemnice, które chciałbym z Państwem odkrywać i dzielić. Nie chciałbym również zapomnieć o miejscach, które często jako pierwsze kojarzą się polskim podróżującym ze Stanami Zjednoczonymi. Parki Narodowe USA są nie-sa-mo-wi-te i zdecydowanie należy im się za to uznanie. Chciałbym pokazać je Państwu z nieco innej, niż polscy organizatorzy, perspektywy. Jako człowiek „wewnątrz”, mieszkający w Stanach, skupiający się na małym grupach, mam tą przyjemność, że jestem w stanie przekazać Państwu prawdziwy smak Ameryki, z jej słodkimi, jak i gorzkimi stronami. Zapraszam Was do odwiedzenia najpiękniejszych Parków Narodowych USA razem ze mną – gwarantuję niezapomniane wrażenia, świetnych kompanów i autentyczne doznania. Niezależnie czy chcielibyście Państwo próbować najlepszych win w Napa Valley, jeździć na nartach w Telluride, zrobić objazdówkę po Parkach Narodowych, polować zimą na zorzę polarną w alaskańskiej Arktyce czy obserwować spływającą lawę na Hawajch – jestem do Waszej dyspozycji.

Do zobaczenia na szlakach!

Damian Hadaś – polski przewodnik w USA

Telefon +1 (907) 538 6217 // E-mail: kontakt@niceland.pl


1 Komentarz

Fairbanks - historia, informacje, atrakcje. » Kierunek Alaska · 29/11/2019 o 23:42

[…] Zapraszam również do zapoznania się z ofertą tworzonych przeze mnie wycieczek na Alaskę i nie tylko: WYCIECZKI. Więcej o mnie: DAMIAN […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *