Wycieczka na Alaskę z polskim przewodnikiem

Zdecydowaną większość organizowanych przeze mnie wycieczek tworzę na Państwa miarę. Taka wycieczka na Alaskę dopasowana będzie więc do Państwa budżetu, zainteresowań, terminu oraz marzeń do spełnienia. Organizuję również kilka grup otwartych, do których można dopisać się indywidualnie czy parami. Wszystkie moje grupy są bardzo kameralne, dzięki czemu wszystko przebiega sprawnie oraz bezpiecznie. 

Szyte Na Miarę

Wszystkie wycieczki tworzę pod Państwa grupę, preferencje i budżet. Nie ma rzeczy niemożliwych, dlatego nie bójcie się marzyć!

Przyroda

Alaska przyciąga podróżników z całego świata ze względu na niesamowitą przyrodę. Poznaj ją podczas naszej wyprawy.

Aktywnie

Możliwie dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu i cieszymy się lokalną przyrodą. W zależności od Waszych preferencji wyruszamy na krótsze lub dłuższe szlaki.

Atrakcje

Oprócz przyrody czeka na Was mnóstwo atrakcji - loty śmigłowcem, oglądanie grizzly, wędkowanie na łososie, nocleg w odizolowanej "lodge", zorza polarna, narty czy szukanie złota .

Małe grupy

Organizuję wycieczki na Alaskę już od dwóch osób. Moje grupy mają zazwyczaj od 4 - 8 osób. Zapraszam na niesamowitą wycieczkę razem z przyjaciółmi czy rodziną.

Doświadczenie

Organizowałem i prowadziłem liczne wycieczki po wielu krajach świata dla Gości indywidualnych, par, rodzin, przyjaciół, a także firm. Teraz zapraszam na Alaskę.

Przykładowy program wycieczki na Alaskę:

Dzień 1: Witajcie na Alasce! Oficjalnie rozpoczyna się Wasza przygoda. Spotykamy się na lotnisku w Anchorage w otoczeniu przepięknych gór Chugach. Zanim udacie się na zasłużony odpoczynek spotkamy się przy lokalnym piwie i omówimy plan działania na kolejne dni. Wspólnie wybierzemy się jeszcze tego wieczoru na przepiękny punkt widokowy z widokiem na legendarną Górę Susitna oraz wody Zatoki Cook’a. 

Dzień 2: O poranku łapiemy widokowy pociąg Alaska Railway, którym wyruszymy na malowniczą trasę aż do Parku Narodowego Denali. To wspaniały sposób na rozpoczęcie tej alaskańskiej przygody. Na trasie czekają nas widoki nie z tej ziemi, kolejne pasma górskie, rwące rzeki i kto wie, może nawet pierwsze dzikie zwierzęta. 

Dzień 3: Specjalnymi autokarami wyruszamy wgłąb Parku Narodowego Denali, gdzie przy odrobinie szczęścia obserwować będziemy dzikie zwierzęta w tym niedźwiedzie, łosie oraz karibu. Podczas wjazdu usłyszymy niezwykle historie od lokalnego przewodnika i otrzymamy mnóstwo czasu na przepiękne fotografie. Wieczorem czeka nas jeszcze przejazd do miejscowości Fairbanks. 

Dzień 4: Fairbanks to jedna z wielu miejscowości, której początek dała gorączka złota. W latach 8-tych ubiegłego wieku miasto mocno rozrosło się na skutek odnalezienia olbrzymich złóż ropy na północy Alaski. Poznamy historię tego rejonu i pod okiem ekspertów nauczymy się płukać złoto. Odwiedzimy także North Pole, gdzie mieszka lokalny Święty Mikołaj. Przejazd do miasteczka Talkeetna – inspiracji dla słynnego serialu “Przystanek Alaska”. Wieczorne wyjście do fantastycznej lokalnej knajpy i browaru.

Dzień 5: Śniadanie w legendarnym “Roadhouse”, gdzie spróbujemy najlepszego śniadania w regionie – “Blueberry Pancakes”. Talkeetna jest bazą dla wspinaczy na najwyższy szczyt Ameryki Północnej – Denali. Możliwość odbycia lotu widokowego w kierunku tego szczytu wraz z lądowaniem na lodowcu. Popołudniu wyruszymy w rejon Hatchers Pass, gdzie odwiedzimy opuszczoną kopalnię złota i przespacerujemy się wśród przepięknych szczytów górskich. Jeszcze tego wieczoru jezioro Eklutna oczaruje nas turkusowymi wodami.

 

Dzień 6: Zapierający dech w piersiach, przejazd wzdłuż Zatoki Cook’a. Wizyta w Miasteczku Lodowców – Girdwood. Widokowy wjazd kolejką na szczyt górski Alyeska. Lunch w świetnej lokalnej knajpie i wizyta w browarze Girdwood Brewing Company.  W drugiej połowie dnia wyruszamy w stronę Seward nad przepiękną Zatoką Resurrection. Na trasie liczne przystanki widokowe oraz okazje do spacerów.

Dzień 7: Poranny rejs w poszukiwaniu wielorybów, podczas którego wypatrywać będziemy również maskonurów czy lwów morskich. Wśród szczytów Parku Narodowego Kenai Fjords będziemy delektować się lunchem na pokładzie naszego statku. Popołudniu spacer w stronę lodowca Exit, a dla grup nastawionych na hiking długa trasa szlakiem Harding Icefield Trail.

Dzień 8: Droga do wspniałego miasteczka Homer, alaskańskiej stolicy artystów oraz światowej stolicy halibuta. Czas na spacery nad przepiękną zatoką Kachemak, pośród ośnieżonych całorocznie szczytów. Możliwość przelotu na poszukiwanie niedźwiedzi grizzly wraz z lokalnym doświadczonym pilotem samolotów oraz przewodnikiem. Homer ma do zaoferowania bardzo dużo – kajaki z niesamowitymi widokami, rejs do położonego po drugiej stronie zatoki miasteczka Seldovia czy po prostu spacer nad oceanem z widokiem na majestatyczne góry.

Dzień 9: Droga w stronę Anchorage, z licznymi przystankami na trasie oraz krótki wędrówkami. Spacer przy jeziorze Kenai w Cooper Landing. Jezioro Portage, gdzie 30-minutowym spacerem dotrzemy do lodowca Byron. Przejazd wydrążonym w górze tunelem do miasteczka Whitter położonego w najdalszym punkcie fiordu w Zatoce Księcia Williama. Malownicza, wieczorna i krótka już trasa do największego miasta Alaski.

Dzień 10: Poranne zwiedzanie Anchorage w zależności od preferencji grupy i godziny wylotu.. Okazja na zakup autentycznych, lokalnych pamiątek oraz świetny lunch i krótki spacer. Transfer na lotnisko. Pożegnanie.

 

Pamiętajcie – wszystkie wycieczki tworzę specjalnie dla Państwa, dlatego program może być całkowicie dopasowany do Waszych preferencji. Możemy spędzić czas na oglądaniu niedźwiedzi (lat0), poszukiwaniu zorzy polarnej (jesień i zima), trekkingach (lato), odkrywaniu miejsc mniej popularnych (np. Park Narodowy Wrangell – St. Elias i opuszczona kopalnia miedzi Kennicott) i tak dalej. Wszystko zależy od Waszych preferencji. 

  

Jak wygląda Twoja wymarzona wycieczka na Alaskę?